Anadolu Lisesi

Ana sayfa > Birimler > Anadolu Lisesi

                          Sosyal Okul = Mutlu Öğrenci ---------------------Mutlu Öğrenci = Kaliteli Gelecek                      

  • Sultan Koleji lokasyon olarak  şehre yakın, şehrin gürültüsünden uzak konumu ile Kayseri'nin bütün bölgelerinden kolayca ulaşım sağlanmakta olup, yalnızca kuş cıvıltılarının duyulduğu bir bağ okulu olma özelliği göstermektedir.  

  • Sultan Kolejin de  öğretmenlerimizin tamamı öğretmenlik sanatının gereklerini en iyi şekilde yerine getirmekte ve bizlere emanet ettiğiniz en kıymetlilerinize en kaliteli Eğitim Öğretim ortamını sağlamak, ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamak için var güçleri ile çalışmaktadırlar.  

  • Sultan Kolejin de sosyal içerikli bir eğitim politikası yürütülmekte olup bu kapsam da 4 er haftalık periyotlar halinde  Binicilik, Kayak, Buz pateni, Masa tenisi, Okçuluk eğitimleri uzmanları tarafından ders programı içerisinde Teog ve YGS   hazırlık öğrencilerimiz dışında ki bütün öğrencilerimize verilmektedir.

  • Okulumuz da Milli ve Manevi değerlerine sahip ,karakterli bir nesil yetiştirmek amacı ile değerler eğitimi dersleri, Kuran-ı Kerim dersleri ve Siyer-i Nebi dersleri okutulmaktadır. Her yıl ilk ders şehitlik projemiz ile Kartal Şehitliğin de yapılan program ile Eğitim-Öğretime başlarız.  

  • Sultan Koleji Kayser'nin ilk butik okul olma özelliğine sahip özel okuludur, bu kasamda sınıflarımız da minimum 10, maksimum 18 öğrenci bulunmakta ve bireysel farklılıklar göz önünde bulundurulmaktadır.

  •   Okulumuz geniş bir alan içerisine kurulmuş olup, 4 tarafında farklı yaş gruplarının kullanım özelliklerine göre dizayn edilmiş teneffüs alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda ilkokul öğrencileri için dizayn edilmiş yeşillikler içerisinde oyun parkı ve kamelyalar bulunmakta, törenlerimizin yapıldığı arka bahçemizde ise tartan pist üzerinde futbol ,voleybol ve basketbol sahalarımız bulunmaktadır.  

  •  Sabah ilk ders zilimiz 9:05 de çalmakta  ve tam gün eğitim öğretim yapılarak saat 16:40 da gün sonlandırılmaktadır.

  • Öğle yemeklerimiz Acıktım yemek hizmetleri catering tarafından sağlanmakta olup okulumuz dışında hazırlanarak sunumu yemekhanemiz de yapılmaktadır. Menüler diyetisyenler nezaretinde hazırlanmaktadır, aylık menümüze internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberini okumak için tıklayınız.

Okulumuz salgin yonetimini okumak için tıklayınız.

Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;Okulumuz, salgın hastalığa karşı gerekli tüm tedbirleri daha önce almıştı.Bu defa, alınan tedbirlerin TSE Standartları ölçeğinde ilgili kurumun denetim ve eğitim faaliyetlerine sunulması neticesinde,"TSE-OKULUM TEMİZ" Sertifikası alınmış ve yaptığımız çalışmalar kamu denetiminden de geçerek tescillenmiştir.Bilgilerinize sunar,                 

Sağlıklı günler dileriz.