İlkokul

Ana sayfa > Birimler > İlkokul

                         Başarmak için sağlam bir ilk adım ve kaliteli bir temel                           

  • Sultan Kolejine lokasyon olarak  şehre yakın, şehrin gürültüsünden uzak konumu ile Kayseri'nin bütün bölgelerinden kolayca ulaşım sağlanmakta olup, yalnızca kuş cıvıltılarının duyulduğu bir bağ okulu olma özelliği göstermektedir. 
  • Sultan Kolejin de  öğretmenlerimizin tamamı öğretmenlik sanatının gereklerini en iyi şekilde yerine getirmekte ve bizlere emanet ettiğiniz en kıymetlilerinize en kaliteli Eğitim Öğretim ortamını sağlamak, ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamak için var güçleri ile çalışmaktadırlar.
  • Sultan Kolejin de sosyal içerikli bir eğitim politikası yürütülmekte olup bu kapsam da 4 er haftalık periyotlar halinde  Binicilik, Kayak, Buz pateni, Masa tenisi, Okçuluk eğitimleri uzmanları tarafından ders programı içerisinde Teog ve YGS   hazırlık öğrencilerimiz dışında ki bütün öğrencilerimize verilmektedir.
  • Okulumuz da Milli ve Manevi değerlerine sahip ,karakterli bir nesil yetiştirmek amacı ile değerler eğitimi dersleri, Kuran-ı Kerim dersleri ve Siyer-i Nebi dersleri okutulmaktadır. Her yıl ilk ders şehitlik projemiz ile Kartal Şehitliğin de yapılan program ile Eğitim-Öğretime başlarız. Bunun dışın da her ay bir evrensel değer(dürüstlük,hoşgörü,paylaşımcılık vb.) üzerine okul genelinde çalışmalar ve projeler yürütülmektedir. 
  • İlkokul Kadememizde sınıf seviyelerine göre 6 ile 10 saat arasında Yabancı dil programı uygulanmaktadır. İlkokul da yabancı dil eğitimimiz speakıng (konuşma) ağırlıklı olup dersler genelde yabancı uyruklu öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. 
  • Sultan Koleji Kayseri'nin ilk butik okul olma özelliğine sahip özel okuludur, bu kasamda sınıflarımız da minimum 10, maksimum 18 öğrenci bulunmakta ve bireysel farklılıklar göz önünde bulundurulmaktadır. 
  • Okulumuz geniş bir alan içerisine kurulmuş olup, 4 tarafında farklı yaş gruplarının kullanım özelliklerine göre dizayn edilmiş teneffüs alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda ilkokul öğrencileri için dizayn edilmiş yeşillikler içerisinde oyun parkı ve kamelyalar bulunmakta, törenlerimizin yapıldığı arka bahçemizde ise tartan pist üzerinde futbol ,voleybol ve basketbol sahalarımız bulunmaktadır. 
  •  Sabah ilk ders zilimiz 9:05 de çalmakta ve ilk dersten sonra  ilkokul öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde kahvaltıya geçmektedirler. kahvaltılarımız okulumuz personeli tarafından hazırlanmakta olup  kahvaltı da sağlıklı ve kaliteli ürünler tercih edilmektedir.
  • Öğle yemeklerimiz Acıktım yemek hizmetleri catering tarafından sağlanmakta olup okulumuz dışında hazırlanarak sunumu yemekhanemiz de yapılmaktadır. Menüler diyetisyenler nezaretinde hazırlanmaktadır, aylık menümüze internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberini okumak için tıklayınız.

Okulumuz salgin yonetimini okumak için tıklayınız.

Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;Okulumuz, salgın hastalığa karşı gerekli tüm tedbirleri daha önce almıştı.Bu defa, alınan tedbirlerin TSE Standartları ölçeğinde ilgili kurumun denetim ve eğitim faaliyetlerine sunulması neticesinde,"TSE-OKULUM TEMİZ" Sertifikası alınmış ve yaptığımız çalışmalar kamu denetiminden de geçerek tescillenmiştir.Bilgilerinize sunar,                 

Sağlıklı günler dileriz.